orange

מבצע "בצוותא": הכירו את השכונה השיתופית הראשונה בישראל

בעיר חריש, סמוך למחלף עירון בכביש 6, מוקמת שכונה המעניקה חוויית מגורים בדיוק כמו פעם, רק בגרסה מודרנית. עם חללי עבודה משותפים, מרכז מצוינות לילדים, חנות שיתופית, גינות קהילתיות ומערכת חינוך ייחודית. עכשיו גם אתם יכולים להצטרף ולבנות קהילה איכותית בצוותא

בשיתוף חברת שפיר
יום חמישי, 21 בפברואר 2019, 11:10

פתרון הדיור השיתופי (Co Living) מוגדר כשלב הבא באבולוציה של תפיסת המגורים, ומתחמי העבודה המשותפים (Co Working) שינו לחלוטין את סביבת התעסוקה בעולם כולו. הרצון להיות חלק מקהילה ולקבל השראה מאחרים, רק הולך וגובר. אז מה אם נגיד לכם שבישראל מוקמת שכונה שלמה וראשונה מסוגה שמשלבת בין שתי התופעות המרתקות?

לא, אנחנו לא מדברים על עוד שכונה חדשה, אלא על תפיסת מגורים שונה לגמרי, המאפשרת לתושביה לבנות יחד סביבה וקהילה איכותית ותוססת. זו שכונה שמעצימה את תחושת השייכות ומספקת חוויית מגורים עשירה ומלאת עניין, בה ילדים יכולים לגדול ולהתפתח בצורה מיטבית.

ועכשיו גם לכם יש הזדמנות להיות חלק ממנה. “בצוותא”: השכונה השיתופית הראשונה בישראל.

זו ההזדמנות לבנות יחד קהילה איכותית ותוססת

איך נולד הרעיון?

תחקיר שנערך בקרב משפחות צעירות וביקש לדעת מה חסר להן בחוויית המגורים הנוכחית ומה בעיניהן היא חוויית המגורים האידיאלית, מצא כי רוב המשפחות שואפות להיות חלק מקהילה. הן מעדיפות לחיות בשכונה שיוצרת תחושה של ערבות הדדית, שותפות ואינטימיות. במילים אחרות: חוויית מגורים בדיוק כמו פעם, רק בגרסה מעודכנת ומודרנית הרבה יותר.

מה כוללת השכונה?

בשכונה יבנו 86 בניינים ו-1,519 יחידות דיור, והיא תהיה משופעת בשטחים ציבוריים ירוקים וגינות קהילתיות, מתחמים שיתופיים, בתי ספר, מתנ”ס, מרכז מסחרי ואשכולות גני ילדים.

היכן היא נמצאת?

שכונת בצוותא ממוקמת בעיר חריש, בסמוך למחלף עירון בכביש 6. היא מרוחקת 15 דקות נסיעה בלבד מקיסריה וחדרה, 20 דקות מכפר סבא וערי השרון, ו-45 דקות מתל אביב וחיפה. פרט למתחמי הייטק, תעסוקה, פנאי ומסחר שכבר קיימים בסביבתה, צפויים להיבנות בשנים הקרובות מרכזים נוספים בסמוך לשכונה וגם תחנת רכבת שתוקם בסמוך למחלף עירון.

החינוך במרכז העשייה

מערכת החינוך שמוקמת בעיר היא מהמתקדמות בארץ, כזו שתביא למיצוי מרבי של הפוטנציאל הגלום בכל תלמיד. מדובר בתוכנית חינוכית עירונית שתתמקד בפיתוח מערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית, המציבה את החינוך במרכז העשייה ושמה דגש על מעורבות הקהילה והמשפחה. המערכת החינוכית בשכונה מתחילה במעונות ומגיעה עד לתיכון, כך שהילדים עוברים יחד את כל מסלול הלימודים. השינוי בגישה ובשיטות יישום הלמידה וההכשרה, יאפשרו התמודדות מתמדת עם סביבת חיים דינמית ומאתגרת ברוח התקופה. למשל הוראה בשיטת ה-P.B.L הכוללת הקמת מרחבי למידה והעשרה עירוניים ובית ספר.

מי בונה?

שכונת בצוותא היא השכונה הראשונה בישראל המתוכננת ונבנית על ידי יזם אחד – חברת שפיר הנדסה, המתמחה בהקמת פרויקטי תשתיות לאומיים לצד שכונות ענק. זו למעשה החברה הראשונה בישראל שמתכננת ובונה שכונה הוליסטית, בה היא מקימה את התשתיות, הכבישים, מוסדות הציבור והפנאי יחד עם הבניינים, הדירות והפיתוח הנופי.

שכונה ראשונה הנבנית “בבת אחת

שכונת בצוותא היא השכונה הראשונה והיחידה עד כה בישראל שתוקם בשיטת “ביצוע פוגש אכלוס”. המשמעות: בניית כל הדירות, התשתיות העירוניות, הכבישים, כלל מבני הציבור והשטחים הירוקים יסתיימו בעת ובעונה אחת. בניגוד לשכונות אחרות, כך הדיירים הנכנסים לא יצטרכו לגור במשך תקופה ארוכה באזור שייראה כמו אתר בנייה, אלא ייהנו מיד מכלל שירותי השכונה.

שכונת בצוותא כוללת מגוון עשיר של פלטפורמות חדשות שיוצרות חוויית מגורים שלמה: חללי עבודה משותפים, מרכז מצוינות והעשרה לילדים, חנות שיתופית, סופרמרקט שיתופי, אולם משותף לאירועים, גינת ירק קהילתית ופארקים. וכל אלה בנוסף לשירותים קהילתיים כמו מרכז מסחרי שיכלול בתי קפה וחנויות.

כעת גם אתם יכולים להיות שותפים להיסטוריה הזו, כאשר תמהיל הדירות מגוון והמחירים מתחילים ב-920 אלף שקלים (3 חדרים), 989 אלף (4 חדרים)

התקשרו עכשיו לטלפון

או השאירו פרטים ונחזור
אליכם בהקדם

לוגו בצוותא

למידע נוסף אנא השאירו פרטים: